Ortopedická ambulance Opava

Kinesiotaping

Kinesiotaping

je nová metoda konzervativní léčby pohybového aparátu. Pomocí speciální samolepící pásky nalepené určitým způsobem ovlivňujeme tkáně pod páskou.
Tape má pozitivní vliv na kožní reflexy, ale i podkožní tkáně, zlepšuje prokrvení, lymfatický oběh, zlepšuje funkci svalů, jejich úponů, fascií, kloubů. Dle způsobu použití korigujeme i postavení a funkci kloubů, zlepšujeme vnímání držení těla. Oslovení centrálního nervového systému má zpětný vliv na svalové napětí a funkci segmentů.

Kinesiotaping tak má vliv na redukci bolesti, pokles otoku, urychluje rekonvalescenci a rehabilitaci. Jeho užití může být nejen léčebné, ale i preventivní.

Kinesiotaping vás nijak neomezuje v aktivitách, můžete se sním normálně sprchovat. Lepidlo tapu se aktivuje teplem, stačí je „přihladit“. V některých krajinách s větším pocením a velkou mechanickou námahou tapu používáme pod tape speciální lepidla ve spreji. K aplikaci tapu nejsou vhodné krajiny s výrazným ochlupením.

Dle indikace a dohody se tape ponechává 1-6 dnů. Sejmutí pásky je snažší po sprše, či promaštěním olejem zejména v citlivějších krajinách jako například šíje.

Vyhledávání

www.ortopedickaambulanceopava.cz © 2009-2014 Všechna práva vyhrazena.