KINESIOTAPING


Kinesiotaping je nová metoda konzervativní léčby pohybového aparátu. Pomocí speciální samolepící pásky nalepené určitým způsobem ovlivňujeme tkáně pod páskou.
Tape má pozitivní vliv na kožní reflexy, ale i podkožní tkáně, zlepšuje prokrvení, lymfatický oběh, zlepšuje funkci svalů, jejich úponů, fascií, kloubů. Dle způsobu použití korigujeme i postavení a funkci kloubů, zlepšujeme vnímání držení těla. Oslovení centrálního nervového systému má zpětný vliv na svalové napětí a funkci segmentů.

Kinesiotaping tak má vliv na redukci bolesti, pokles otoku, urychluje rekonvalescenci a rehabilitaci. Jeho užití může být nejen léčebné, ale i preventivní.

Kinesiotaping vás nijak neomezuje v aktivitách, můžete se sním normálně sprchovat. Lepidlo tapu se aktivuje teplem, stačí je "přihladit". V některých krajinách s větším pocením a velkou mechanickou námahou tapu používáme pod tape speciální lepidla ve spreji. K aplikaci tapu nejsou vhodné krajiny s výrazným ochlupením.

Dle indikace a dohody se tape ponechává 1-6 dnů. Sejmutí pásky je snažší po sprše, či promaštěním olejem zejména v citlivějších krajinách jako například šíje.

Vytvořte si webové stránky zdarma!